Nytt årskortsrekord!
AIK Fotboll kan stolt förkunna att intresset från våra supportrar och samarbetspartners är på en historiskt hög nivå detta sista år på Råsunda. I och med den senaste sammanställningen av årskortsförsäljningen kan vi konstatera att vi slagit ett nytt rekord. 11 714 årskort är köpta och därmed har 2008 års rekordsiffra passerats.
Har du inte köpt årskort kan du nu passa på och köpa halvårskortet som gäller till alla resterande hemmamatcher i Allsvenskan, första hemmamatchen i Europaspelet den 19 juli samt en eventuell första hemmamatch i Svenska cupen hösten 2012. I kortet ingår den allra sista hemmamatchen på Råsunda mot Malmö FF den 4 november! Dessutom får alla årskortsinnehavare förtur att köpa två stycken extrabiljetter till matchen mot MFF.
Topp 5-årskort
11 714 2012
11 652 2008
11 565 2007
10 983 2010
10 238 2006
Halvårskorten till Norra Nedre, Norra Mellan samt till Familjeläktaren säljs endast i AIK Shop (Västra läktaren, Råsunda Stadion). För beställning av årskort till övriga läktare, vänligen kontakta arskort@aik.se.
Text: Stefan Mellerborg