Hoppa till innehåll

Ny hemsida för AIK Ungdomsfotboll

Författare: AIK Fotboll

Publicerad: 2025-04-08

AIK Fotboll är stolta att meddela att i dag, tisdagen den 8 april 2025, lanseras den nya hemsidan för AIK Ungdomsfotboll. Den nya plattformen är framtagen i samarbete med AIK Fotbolls samarbetspartner, 360Player, som med sina innovativa digitala verktyg hjälpt till att skapa en samlingsplats för allt som händer i och runt AIK Ungdomsfotboll.

På den nya sidan kommer man att hitta allt som rör AIK Ungdomsfotboll. Vilket bland annat innefattar information om hur man börjar spela fotboll i AIK, vilka cuper och camper som spelas under året eller vilka som är lagens kommande matcher. Välkomna in att besöka den nya hemsidan via AIKungdomsfotboll.se

AIK Fotboll och 360Player inledde ett samarbete under september 2024 och har sedan dess jobbat för att förbättra och förenkla hur man kan ta del av information om AIK Ungdomsfotboll. Läs mer om samarbetet mellan parterna här.

Kvalmotståndare klart till Europaspelet

William Hofvander på lån till Örgryte IS

Supporteraktiviteter inför matchen mot Öster

Spelare på plats för provträning

AIK Fotboll värvar Erik Flataker

Biljetterna släppta till hemmaderbyt mot Djurgården