Niklas Strömstedt i AIK Shop

2016.04.02, kl 20:02

Missa inte tillfället att träffa Niklas Strömstedt i AIK Shop innan den allsvenska premiären mellan AIK och GIF Sundsvall på Friends Arena. AIK:aren Strömstedt är på plats och signerar sin nya AIK-cd ‘Guld & Svärta Själ & Hjärta’.

Niklas Strömstedt har skänkt ett stort antal exemplar av sin senaste AIK-cd till klubben och han kommer till AIK Shop strax efter kl 13 på söndag i samband med den årliga spelarbussmottagningen för att signera skivan. Skivan kostar 99 kr, men om du köper AIK Fotbolls nya matchtröja i AIK Shop när Niklas Strömstedt är på plats så får du ett signerat exemplar på köpet och även möjligheten till en selfie med den populära artisten. Observera att erbjudandet endast gäller i samband med söndagens allsvenska premiärmatch.

I samband med AIK:s jubileumsmiddag och födelsedagsfest söndagen den 14 februari i år spelade Niklas Strömstedt låten ‘Guld & Svärta Själ & Hjärta’ för de närvarande AIK:arna. AIK Fotboll är mycket tacksamma för Niklas Strömstedts generösa bidrag och vill passa på och tacka honom, inte endast för den senaste gåvan utan även för ett mycket bra samarbete under många år.

Text: AIK Fotboll

Huvudpartners

Ligapartners dam

Affärspartners

© AIK Fotboll 2025

Sök på AIK Fotboll